Esminė apsauginė įranga sportui

Patarimai

Sportinė apsauginė įranga ir  reikmenys kartais gali atrodyti truputį keistai arba nemadingai, tačiau teisingos apsauginės įrangos, skirtos jūsų praktikuojamai sporto šakai, naudojimas yra itin svarbus, siekiant išvengti rimtų sužalojimų arba sumažinti galimos traumos sunkumą. Juk sporto esmė yra džiaugtis galimybe dalyvauti, o gavus traumą, gali tekti palikti žaidimo aikštelę kelioms savaitėms ar net daugiau. Toliau pateikiame keletą pačių svarbiausių apsauginės įrangos elementų visiems sportininkams.  

Apsauginiai akiniai

Anot Amerikos oftalmologų akademijos , daugiau nei devyniasdešimt procentų visų su sportu susijusių akių traumų galima būtų išvengti dėvint tinkamus apsauginius akinius. Šis patarimas gali būti pritaikomas tiek sportininkams, tiek ir visiems sportuojantiems. Beveik kiekvienam sportui galima rasti didelį pasirinkimą tiek skaidrių, tiek tamsintų saulės akinių ar sportinių akinių, taigi įsigykite tokius, kurie derėtų prie jūsų stiliaus ir veido bei apsaugotų jūsų akis.

Šalmai

Jeigu žaidžiate futbolą ar ledo ritulį, akivaizdu, jog reikia dėvėti šalmą, tačiau dauguma sportininkų, kurie praktikuoja tokį sportą, kuriame yra didelė galvos traumų tikimybė, vis dar mano, kad šalmo dėvėjimas yra pasirinkimas. Vis dėlto, augant sąmoningumui apie pavojus, kuriuos smegenų sutrenkimas gali sukelti vėlesniame gyvenime, tinkamos galvos apsaugos būtinybė tapo visiškai aiški.Jeigu važinėjate dviračiu, slidinėjate, šliuožiate snieglente, riedlente arba vienaeiliais riedučiais, šalmas turi tapti jūsų standartine įranga. Tinkamas šalmas, sukurtas būtent jūsų praktikuojamam sportui, žymiai sumažina riziką patirti rimtą galvos traumą ar netgi apsaugo nuo mirties.

Burnos apsaugos

Jeigu, žaidimo metu, kada nors esate gavę į žandikaulį iš paklydusio kamuoliuko arba iš alkūnės, tuomet, ko gero, žinote kaip svarbu dėvėti burnos apsaugas tam, kad jūsų dantys liktų ten kur ir turi būti – jūsų burnoje. Tačiau burnos apsaugos taip pat padeda išvengti liežuvio ir lūpų sužalojimų bei sumažina smegenų sutrenkimo ar žandikaulio sulaužymo riziką. Burnos apsaugos turėtų būti privaloma apsauginė priemonė dalyvaujant tokiuose sporto šakose, kuriose kyla rizika patirti veido, žandikaulio ar burnos sužalojimus. Efektyviausios burnos apsaugos yra ne tik tos, kurios tinka ir yra patogios, bet ir lieka vietoje, yra patvarios, lengvai valomos bei neapsunkina kalbėjimo ar kvėpavimo.

Apsauginės pagalvėlės ir apsaugos

Apsauginės pagalvėlės ir apsaugos yra daugelio veiklų standartinė apsauginė įranga. Jeigu dalyvaujate tokiame kontaktiniame sporte kaip futbolas, ledo ritulys arba lakrosas, apsauginės pagalvėlės yra būtinos, tačiau jas dėvėti turėtumėte žaisdami bet kokį kontaktinį sportą. Atrodo, kad pagalvėlių stilių ir tipų yra begalybė, įskaitant blauzdų, kelių, alkūnių, riešų, krūtinės, kaklo, pečių, klubų ir šlaunų pagalvėles. Riešų, kelių ir alkūnių apsaugos yra standartinė įranga tokiose sporto šakose, kaip važinėjimas vienaeiliais riedučiais ir riedlente. Šios kieto plastiko apsaugos apsaugo nuo pjūvių, įdrėskimų ir nubrozdinimų ir sumažina stiprių patempimų, raiščių patempimų tikimybę arba netgi apsaugo nuo lūžių po sunkaus kritimo. Netgi snieglenčių sporte, kelių pagalvėlės ir riešų apsaugos gali suteikti tikrą pranašumą. Krentant nuo snieglentės, dažniausiai natūraliai ištiesiame rankas norėdami sumažinti kritimo smūgį, o tokio proceso metu, itin lengva susilaužyti riešą.

Atitinkama avalynė ir sportiniai bateliai

Avalynė, kurią dėvite praktikuodami tam tikrą sporto šaką taip pat gali būti įtraukta į apsauginės įrangos sąrašą. Sportinės pakalos yra itin svarbios lauko sporte, tokiame kaip futbolas ir beisbolas.
Tinkami bėgimo bateliai  gali sumažinti piktnaudžiavimo traumų riziką. Specialūs dviratininkų bateliai gali sumažinti kojų skausmą ir padidinti mynimo efektyvumą. Lauko žaidimų bateliai su atrama ir geru sukibimu yra sukurti specialiai beisbolui, tenisui ir raketbolui.

Taip pat skaitykite